Zdrowe produkty, które kupisz w sieci sklepów LIDL

Lidl to sklep, w którym ostatnio pojawiło się bardzo dużo ciekawych nowości. Muszę przyznać, że jest to mój ulubiony sklep i często robię w nim zakupy. Teraz mieszkając na Kanarach również. Przygotowałam dla Was krótkie zestawienie moich ulubionych zdrowych i smacznych produktów, które kupicie w sieci sklepów Lidl ❤️ 

ZDROWE PRODUKTY – LIDL

Pilos Pure, Jogurt pitny – owoce i zboża

 

\"jogurt

Jogurty pitne Pilos Pure. Fajne składy, z dodatkiem zboża.  Zabierz na spacer, podaj maluchowi w formie przekąski, albo zjedz sam_a.
Skład truskawka-banan: jogurt, 39% owoce (25% truskawka, 14% banany), 0,4% owies mielony
Cena: 2,19 zł
Pojemność: 250ml

Zupa krem z pomidorów z bazylią, Chef Select

Wszystkie zupy z tej serii mają dobry skład (jest też zupa warzywna, ogórkowa, z buraka, grochowa oraz tajska, wietnamska i indyjska). Wystarczy doprawić według uznania, dodać ulubione dodatki i obiad, kolacja gotowa. Co dodać do zupy krem, aby była bardziej sycąca i odżywcza? Ulubione zboże – na przykład kaszę kuskus, ugotowany brązowy ryż, makaron, nabiał – ser mozzarella, feta, łyżka jogurtu naturalnego, śmietany, albo źródło tłuszczu – olej roślinny (np. z awokdao, z orzechów, oliwa z oliwek), nasionka (słonecznik, pestki dyni), kawałki orzechów. 

\"krem

Skład zupy krem z pomidorów: woda, 22,1% pomidory, marchew, cebula, pietruszka korzeń, ziemniaki, seler korzeń, sól, cukier, 0,36% koncentrat z pomidorowy, czosnek, 0,25% bazylia, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, pieprz czarny. 
Cena – 4,49 zł.
Pojemność: 450g

Freshona, Bio mieszanka 6 ziół krojonych, mrożone

Mrożenie to najlepszy sposób na przechowanie świeżych ziół przez okres jesieni i zimy. A w okresie letnim, jeżeli nie masz możliwości, albo zapominasz kupić świeże zioła – te mrożone to najlepszy wybór. W ofercie Freshona do wyboru szczypiorek, koperek, pietruszka, albo mieszanka 6 ziół, w których znajdziesz: szczypiorek, koperek, rzeżuchę, szczaw, bazylię i natkę pietruszki. 
Nie we wszystkich sklepach Lidl można je znaleźć, w Polsce udało mi się je kupic wyłącznie raz, w Hiszpanii są w stałej ofercie.

\"bio


Cena – około 4,99 zł.
Pojemność: 50 g

Snack Day, Bio Chrupki jaglane, Lidl

Jaglana przekąska, jako alternatywa dla klasycznych chrupków kukurydzianych, albo zwykłych chipsów.

\"chrupki

 

Skład: 99,4% łuskane proso, 0,6% sól morska z rolnictwa ekologicznego
Cena: 3,99zł
Waga: 120g

*ze względu na kształt, oraz zawartość soli w produkcie lepiej nie proponować ich dzieciom poniżej pierwszego roku życia.

Alesto, Batony daktylowe, Lidl

Jako szybka przekąska dla dziecka, na spacer, piknik albo jako uzupełnienie kalorii po wysiłku fizycznym. Pamiętajmy jednak, że takie batoniki pomimo tego, że są bez dodatku cukru, są BARDZO SŁODKIE. Ich podstawowym składnikiem ( w 60-70%) są daktyle. Oczywiście z dietetycznego punktu widzenia, lepiej jeść batoniki daktylowe niż oblane czekoladopodobną substancją, chrupiące wafle z tłuszczem palmowym, które do diety dziecka nie wnoszą zbyt wiele. Jednak proponując bardzo słodkie produkty na co dzień, nawet te teoretycznie zdrowe i naturalne dziecko bardzo szybko przyzwyczai się do słodkiego smaku.  Osobiście nie jestem zwolennikiem eliminacji cukru z diety dziecka i dorosłego w 100% (bo owoc zakazany smakuje najlepiej), ale warto w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek i umiar. Jak? Postaram się przygotować dla Was osobny wpis dotyczący słodkości w diecie malucha.   

 

\"baton

Skład:

z ziarnami kakaowca – daktyle 73%, ziarna kakaowe 18%, kakao 9%

z orzeszkami ziemnymi – daktyle 54,9%, orzechy ziemne 45%, sól 0,1%

z kokosem i sokiem z marakui – daktyle 68%, kokos 27%, sok zagęszczony z marakui 5%

z kokosem i kakao – daktyle 68%, kokos 26%, kakao 6%

Cena: 2,99zł
Waga: 50g

\"\"

Gelatelli, lody sorbetowe na patyku

Lody dla dzieci najlepiej przygotować w domu, wystarczy zmiksować kilka składników, albo zamrozić zwykły jogurt z dodatkami i gotowe. Jednak czasami podczas spaceru, albo kiedy zabraknie czasu na przygotowanie tych domowych ratujemy się kupnymi. Warto wówczas sięgać po zdrowsze wersje tego chłodnego przysmaku.  Skład lodów Gelatelli nie jest idealny i zawiera spore ilości cukru pochodzenia naturalnego, jednak to zdrowsze rozwiązanie w porównaniu do większości lodów dostępnych na naszym rynku. Lody znajdziesz w lidlu, w dwóch różnych smakach: banan-truskawka i banan-kokos-ananas.

\"lody

Skład lodów truskawka-banan: 32% przecier truskawkowy, 26% przecier z bananów, 21% zagęszczony sok z białych winogron, 10% sok pomarańczowy, 6% sok winogronowy, 2,5% miąższ pomarańczowy, sok cytrynowy, zagęszczony sok z buraków ćwikłowych, stabilizatory: mączka chleba świętojańskiego, guma guar, kwas: kwas cytrynowy
Cena: 8,99 zł
Opakowanie: 4 sztuki

Kania, Natura, Włoszczyzna suszona

\"kania

Super seria przypraw Kania, Inspiruje nas natura. Idealna dla dzieci, nie zawiera soli. Z tej serii znajdziecie również przyprawy: kebab, kurczak złocisty, mięso mielone
Skład: 100% warzywa suszone w zmiennych proporcjach (marchew, cebula, pasternak, por, pietruszka liść, pietruszka korzeń)
Cena: 2,49 zł
Waga: 100 g

Dobra kaloria, Pasztet Vege z suszonymi pomidorami

Produktów firmy Dobra kaloria nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać. Tym razem na rynek ( w wersji limitowanej) wskoczył roślinny pasztet pieczony z pomidorami. Próbowaliście już ?

\"dobra

Skład: woda, kiełki słonecznika, olej rzepakowy, pomidory suszone (6%), kasza jaglana, skrobia grochowa, cebula smażona, mielone siemię lniane, ekstrakt drożdżowy, naturalny aromat sosu sojowego, czosnek suszony, sól, papryka wędzona, pieprz, gorczyca biała, cebula suszona, papryka suszona, majeranek, tymianek, rozmaryn suszony, kolendra, ziele angielskie, jałowiec, nać pietruszki suszona.
Cena: 8,99 zł
Waga: 220 g

Helpa, kaszki zbożowe, Lidl

Ekologiczne kaszki Helpa nie zawierają nic prócz zbóż – żadnych sztucznych dodatków typu aromaty, barwniki czy konserwanty. Nie są również dosładzane cukrem ani innymi substancjami słodzącymi – jak większość kaszek przeznaczonych dla dzieci na rynku.  Szybkie w przygotowaniu, idealne zarówno na początek rozszerzania diety jak i dla starszaków.

\"kaszka

Skład: ekologiczna kaszka jaglana (100%)
Cena
: 9,99 zł
Waga: 200 g

Melvit, mąka z cieciorki, mąka jaglana i inne

Produkty zbożowe powinny być głównym źródłem energii w codziennej diecie. Warto wzbogacać skład domowych posiłków o różne rodzaje mąk. Dodawaj je do wypieków, placków, naleśników, eksperymentuj w kuchni. Do wyboru mąka z cieciorki, jaglana, gryczana, kukurydziana, orkiszowa,ryżowa i owsiana.

\"mąka

Cena: w zależności od rodzaju mąki 1,99-4,99 zł
Waga: w zależności od rodzaju mąki 500g-1kg

 

A Ty, co najcześciej kupujesz w Lidlu?

Jeżeli chcesz wypróbować przepisy z wykorzystaniem tych produktów zajrzyj tutaj. 

A więcej zdrowych produktów z popularnych sklepów takich jak Biedronka, Rossman, Lidl znajdziecie na moim instagramie: @gotujzdietetykiem

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry